חטיפים בריאים בעבודה

מה הקשר בין חטיפים בריאים יותר לתפוקה ויצירתיות בעבודה?

אם אתם חושבים שאכילת חטיפים בעבודה היא רק דרך להשביע את הרעב או להתמודד עם הלחץ, אתם טועים. אכילת חטיפים בריאים יותר יכולה לשפר את היצירתיות שלכם, להעלות את רמת האנרגיה ולחדד את המחשבה שלכם. בבלוג זה, נסביר מדוע זה קורה, מה הן האופציות הבריאות לחטיפי משרד, ואיך לבחור את החטיף המתאים למשרש שלכם.


למה אנחנו אוכלים חטיפים במהלך היום?

אנחנו מאוד עסוקים בעבודה שלנו, ולעתים אנחנו מרגישים שאנחנו לא מספיק מתמלאים מהארוחות. לכן, אנחנו מחפשים משהו לנשנש במהלך היום, שיוכל לרענן אותנו, להרגיע את החשק למתוק או למלוח, ולענות על הדרישות התזונתיות שלנו.

בנוסף, אנחנו משתמשים בחטיפי משרד כדרך להתמודד עם הלחץ, השעמום, העייפות, היחסים עם חברים לעבודה. בואו נודה, כל זה יכול להיות מאוד מלחיץ.

 מחקרים מראים שלא מעט  מעובדי חברות הייטק מרגישים שהם "מגמדים" את החיים האישיים שלהם בשביל העבודה, ולא משאירים לעצמם מרחב להנאה. לכן, הם מעניקים לעצמנו "תגמול" בדמות חטיף.

אבל כן נכנס הרבה פעמים חלק חשוב אחר, המרכיבים של אותו חטיף. החטיפים המוכרים מאוד טעימים, אבל הם עשויים מרכיבים לא בריאים ולכן תמיד מלווים ברגשות אשם והשלכות בריאותיות.

אז מה עושים?

חטיפים מרכיבים בריאים יותר יכולים להיות הפתרון במקרה הזה.

נתחיל מזה שאנשים שמקפידים על תזונה בריאה יותר נוטים להיות יותר מרוצים ובעלי מוטיבציה לייצר דברים חדשים. זה יכול לסייע להוריד את מת המתח ואת העומס הקשורים לעבודה ובכך לשפר את המצב הכללי של העובדים.

יותר קל לשמור על תזונה בריאה בבית או בארוחות המרכזיות אבל הרבה יותר קשה לשמור בין ארוחות או בנשנושים ובפיתויים שיש במשרד.

נקודה נוספת היא שבשנים האחרונות אנחנו עדים למודעות הולכת וגדלה של אנשים לגבי מה שהם אוכלים. טבעונים, נמנעים מגלוטן, דיאטת קיטו, פלאו, צום לסירוגין ועד ועוד.

כל עובד היה רוצה לראות שיש מענה לצרכים שלו גם במקום בו הוא מבלה את רוב היום. לכן חשוב לתת לכל אחד להרגיש שחשבו עליו.

על מה אנחנו ממליצים?

חשוב לבחור חטיפים שמכילים חלבונים, שומנים טובים וסיבים. החלבונים יעזרו לשמור על הרעב בשליטה, השומנים הטובים יחזקו את המוח והלב, והסיבים ישפרו את העיכול.

כדאי לשים לב שאין בחטיף סוכר לבן, קמח לבן או חומרים משמרים . הסיבה לכך היא שגם אם יש תועלת מהחטיפים הללו, היא לזמן קצר. עדיף להתמקד בחטיפים שמכילים: אגוזי מלך, קמחים בריאים, תמרים, שוקולד מריר איכותי, קינואה ודגנים מלאים

 

עוד דבר שיכול לעזור לפתור בעיות ביצועים במשרד הוא לקדם תרבות בריאה ומאוזנת במקום העבודה. זה יכול לכלול סדנאות או הרצאות בנושאי בריאות ותזונה, תחרויות בין העובדים על מי יכול לאכול הכי בריא בזמן הצהריים, וכן תוכניות כושר ופעילות ספורטיבית משותפת.

בסופו של דבר, הפעילות הבריאה והמאוזנת יכולה להשפיע על הפרודוקטיביות במשרד וליצור אווירה כללית טובה יותר. בנוסף, מציאת פתרונות יעילים לבעיות ביצועים וסטרס במשרד זאת אופציה מצוינת למשרדים המעוניינים להפוך למקום עבודה בריא ומאוזן. באמצעות הספקה של מגוון נשנושים בריאים, תוכלו לסייע לעובדים להתרכז יותר ולהיות יותר פעילים.

עובדים שמתקשים למצוא מזון בריא וטעים במהלך היום עשויים לתרום פחות בעבודתם. כל עובד זקוק לפסק זמן מהעבודה ולאכול מזון בריא יכולה להיות פתרון יעיל לשיפור היכולת לעבוד.

אז עכשיו, כשברור לנו מה איך להפוך לארגון פרודוקטיבי יותר, שנעבור לעשות הזמנה?

חזור להעדכונים החמים